Minemine

2022 aasta suviste ilmade saabudes otsustasid kaks sarvikut koduhoovist minema lipsata ja põgeneda kohe päris kaugele. Esmalt Tallinnast bussiga Riiga ja sealt vilksamisi lennumasinal Berliini. Selles metropolis oli meil väike hingetõmbepaus ja 18h-ne mõtete laadimise aeg. Nautisime kebabirulle, võtsime ühed korralikud Saksa õlled ja mõnulesime päikeseloojangu saatel kebabi putka ees plastmasstoolidel.

Koidukumas pühkisime jalgadelt Euroopa tolmu ja istusime kannikad kangeks 13h-sel lennul Berliinist Singapuri. Odavlennufirma Scoot pakkus meiesugustele tugevatele Eesti neidudele kitsukest kõva tooli ja suurepäraselt väikest jalaruumi. Lennu tipphetk oli arusaam, et siin tasuta söögist juttu ei ole ja olime sunnitud kahepeale soetama 25 Singapuri rahaühiku eest Yam Rice sooja roa, mis maitses täpselt nagu kuumas vees leotatud kassikrõbinad.

Olles nüüdseks kaotanud mitu tundi elust ajatsoonides tulevikku rännates, tervitas meid varahommikune Changi lennujaam oma aus ja hiilguses. Kes ei tea, siis see lennujaam on maailma parimate lennujaamade top 1. Eks vaadake ise siit järgi: VIDEO. Peamine Jewl ehk pärl on suur botaanikaaed, kus peaksid lendama vabalt ringi liblikad ja mida kaunistab voolav vesi. See asub lennujaama turvatsoonist väljas, niiet peale nö ajutise viisa deklareerimist, mis kehtib 8 tundi, saame uhkusega öelda, et oleme käinud Aasias. Paraku oli meie vahepeatus liiga varajasel kellaajal. Päike ei valgustanud veel piisavalt seda džunglit ja turistlikud selfied palmikestega jäid tegemata. Tegelikult looduse inimestena me olime väga rahul asjaoluga et neil taimedel lastakse kasvada normaalses päeva-öö rütmis ja ei pea möllama selle tehisvalgusega koguaeg. Mida me aga saime kogeda, oli ekvatoriaalne kliima lennujaama väiterassil. See õhuniiskus ja kuumus olid nii kõrged, et hetkega kleepus särk keha külge ja higi voolas kehal kohtades, kus sa seda varem tundnud ei olnud.

35 tundi seljataga 5 veel ees, transportis see juba armsaks saanud Scoot lennufirma meid sellest põrgulikust palavusest, sügiselt vihmassesse, Austraalia läänekaldal asuvasse, Perthi linna. Lasime turvatöötajatel evakueerida Eestis mampsi pakitud lömmi läinud singivõiku ja alustasime elu teiselpool maakera.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *